2025-BMW-M2-zwiekszona-moc-i-zachowana-reczna-skrzynia-biegow-2025-BMW-M2-25B-scaled-1

2025 BMW M2: zwiększona moc i zachowana ręczna skrzynia biegów

BMW M2 2025 zostało udoskonalone, zapewniając większą moc, zachowując jednocześnie najważniejsze elementy, które kochają entuzjaści.

Przyrostowe zwiększanie mocy i ręczna skrzynia biegów

BMW M2 2025 ma niewielki wzrost mocy o 20 koni mechanicznych, zwiększając całkowitą moc do 473 KM. Dodatkowo modele z automatyczną skrzynią biegów uzyskują wzrost momentu obrotowego o 37 Nm, co daje moment obrotowy 443 Nm. Pomimo tych ulepszeń wygląd zewnętrzny pozostaje w dużej mierze niezmieniony, z wyjątkiem drobnych aktualizacji rur wydechowych, plakietek i palety kolorów. Najbardziej znaczące aktualizacje znajdują się we wnętrzu, w tym system operacyjny BMW 8.5 i przeprojektowana kierownica.

Pod maską: zwiększona responsywność

BMW M2 2025 koncentruje się na udoskonalaniu wrażeń z jazdy poprzez poprawę reakcji silnika. Sześciocylindrowy rzędowy silnik pozostaje podstawą, zapewniając napęd na tylne koła w połączeniu z cenioną opcją manualnej skrzyni biegów. W tegorocznym modelu zastosowano ulepszoną reakcję pedału przyspieszenia i ulepszoną krzywą momentu obrotowego sześciocylindrowego silnika z podwójnym turbodoładowaniem. Ręczna skrzynia biegów utrzymuje moment obrotowy 406 Nm, podczas gdy automatyczna skrzynia biegów może pochwalić się momentem obrotowym 443 Nm. Jednakże manualna skrzynia biegów ma teraz szersze okno momentu obrotowego, oferując całe 406 Nm w zakresie od 2650 do 6130 obr./min w porównaniu z limitem 5870 obr./min w poprzednim modelu.

Ulepszenia w wydajności

Stopniowe zwiększanie mocy przekłada się na nieco krótsze czasy przyspieszania. Wersja manualna może przyspieszyć od 0 do 60 mil na godzinę w 4,1 sekundy, co stanowi poprawę o 0,1 sekundy w porównaniu z modelem z 2024 roku. Wersja automatyczna zachowuje czas od 0 do 60 mil na godzinę wynoszący 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna pozostaje elektronicznie ograniczona do 255 mil na godzinę lub 277 mil na godzinę z opcjonalnym pakietem kierowcy M.

Poprawki wyglądu zewnętrznego i projektu

Chociaż wygląd zewnętrzny BMW M2 2025 ulega minimalnym zmianom, warto zwrócić uwagę na subtelne aktualizacje. Poczwórne końcówki rur wydechowych są teraz standardowo w kolorze czarnym, a plakietki z oznaczeniem modelu na pokrywie bagażnika i osłonie chłodnicy są czarne ze srebrnymi obwódkami. Paleta kolorów została poszerzona o trzy kolory jednolite, siedem odcieni metalicznych i cztery lakiery BMW Individual. Ponadto konstrukcja kół pozostaje taka sama i obejmuje 19-calowe koła z przodu i 20-calowe koła z tyłu, ale teraz są dostępne w jasnym srebrnym wykończeniu.

Ulepszenia wnętrza: technologia i komfort

Wnętrze BMW M2 2025 prezentuje najważniejsze aktualizacje, w tym zakrzywione wyświetlacze BMW i system operacyjny 8.5 z iDrive 8.5. Ta aktualizacja obejmuje grafikę specyficzną dla M i redukcję fizycznych przycisków, integrując elementy sterujące temperaturą, wentylacją, ogrzewaniem siedzeń i podgrzewaniem kierownicy z systemem informacyjno-rozrywkowym.

Nowo zaprojektowana kierownica ma teraz spłaszczoną dolną część, środkowy znacznik godziny 12 i zmodernizowane szprychy. Aby uzyskać bardziej wyścigowy charakter, dostępna jest opcja Alcantara. Dla tych, dla których priorytetem jest oszczędność masy, kubełkowe fotele M Carbon można zamówić jako samodzielną opcję. Alternatywnie fotele sportowe M są dostępne w skórze Vernasca w kolorze czarnym z czerwonym akcentem.

Chip Tuning BMW M2

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty chip tuningu dla BMW M2 w serwisie Hypertech w Warszawie. Dzięki naszym sprawdzonym rozwiązaniom, zwiększamy moc samochodów marki BMW, poprawiając jednocześnie ich ekonomię. Współpracujemy wyłącznie z ekspertami z dziedziny chip tuningu, oferując indywidualnie dopasowane rozwiązania do konkretnego silnika. Każdą modyfikację poprzedzamy szczegółową diagnostyką przeprowadzaną na hamowniach podwoziowych, co gwarantuje najwyższą jakość chip tuningu BMW na rynku.

Profesjonalnie wykonany chip tuning to gwarancja znaczącego wzrostu mocy i momentu obrotowego silnika, przy jednoczesnym spadku zużycia paliwa. Nasze usługi dostępne są dla modeli serii F, G oraz U. Skontaktuj się z naszym doradcą, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach i korzyściach chip tuningu dla Twojego BMW M2.

Ceny i dostępność

Bazowa sugerowana cena detaliczna BMW M2 2025 będzie wynosić 64 900 USD plus dodatkowe 1175 USD za miejsce docelowe i obsługę. Dostawy mają się rozpocząć na całym świecie w sierpniu 2024 r.

Podsumowując, BMW M2 2025 oferuje stopniowe, ale znaczące ulepszenia, zachowując swój główny urok, jednocześnie wprowadzając nowe funkcje i ulepszenia wydajności. Niezależnie od tego, czy jesteś purystą, który preferuje manualną skrzynię biegów, czy wolisz wygodę automatycznej skrzyni biegów, M2 2025 zaspokoi oba preferencje dzięki zwiększonej mocy i wyrafinowanym właściwościom jazdy.