Immobilizer do BMW

Fabryczny immobilizer w teorii jest sprzymierzeńcem każdego właściciela samochodu. Za zadanie ma zabezpieczenie auta od kradzieży. Ta elektroniczna seryjna blokada silnika włącza się i wyłącza wtedy, gdy transponder, czyli nadajnik (np. dopasowany brelok) spotka zamontowany w aucie odbiornik. W nowszych modelach BMW dzieje się to za każdym razem, gdy zbliżamy oryginalny kluczyk z nadajnikiem do stacyjki.

Zdarza się jednak, że dedykowana przez producenta ochrona okazuje się niewystarczająca. Z rozwiązaniem skutecznie uniemożliwiającym niepowołane uruchomienie silnika, przychodzi więc technologia…czyli cyfrowe immobilizery działające w oparciu o magistralę CAN.

Doposażenie BMW-Hypertech-Serwis-BMW

Zabezpiecz Swoje BMW przed nieautoryzowanym dostępem

BMW Immobilizer działający w oparciu o magistralę CAN

To jeszcze wyższy poziom ochrony antykradzieżowej. Dodatkowe funkcje jakie oferuje ten cyfrowy immobilizer, umożliwiają między innymi możliwość podpięcia do lokalizatora GPS/GSM oraz zdalną blokadę pojazdu. Montowane w naszym serwisie urządzenia dają ponadto zdecydowanie większe możliwości komunikacji (blokowania i odblokowywania pojazdu) za pomocą dedykowanego pilota ID, smartfona lub kodu PIN, będącego kombinacją wcześniej zaprogramowanych fabrycznych przycisków.
To skuteczne, dodatkowe zabezpieczenie, może z powodzeniem być wykorzystywane jako blokada samochodów dostępnych w wypożyczalniach, carsharingach, a także w przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku rozwiązań – w autach elektrycznych.

Jak działa BMW Immobilizer?

Seryjne immobilizery już od dłuższego czasu nie stanowią przeszkody dla organizacji przestępczych trudniących się kradzieżą aut. Złodzieje najczęściej stosują obejście elektryczne obwodu odcinającego. Dlatego wyzwaniem dodatkowych urządzeń zabezpieczających jest wypracowanie skutecznych i niemożliwych do obejścia blokad. W immobilizerach montowanych w naszym serwisie stosujemy urządzenia działające po szynie CAN, które wysyła komendy do ECU, czyli jednostki sterującej np. pracą silnika. Dzięki temu komputer pokładowy może zablokować rozruch i uniemożliwić odjazd pojazdu. Niewielkie rozmiary stosowanego urządzenia to jego dodatkowa zaleta.

W zależności od modelu pojazdu oraz rodzaju silnika (benzyna, olej napędowy, silnik elektryczny czy hybrydowy) immobilizer działa w jeden z dwóch możliwych sposobów: poprzez zablokowanie rozruchu lub zablokowanie odjazdu. W drugim przypadku uruchomienie silnika staje się wprawdzie możliwe, jednak w momencie próby ruszenia – gaśnie (w samochodzie wyposażonym w skrzynie automatyczną, przy zmianie pozycji drążka zmiany biegów z pozycji „Parking”, a w samochodzie ze skrzynią manualną, w momencie wciśnięcia sprzęgła).

Dla kogo BMW Immoblizer?

Dodatkowa ochrona doskonale sprawdzi się w przypadku właścicieli aut pragnących skutecznie uniemożliwić kradzież swojego BMW, a także firm zarządzającymi flotami samochodowymi. Gwarantujemy precyzyjny i dyskretny montaż urządzenia.