Naprawy układów wydechowych

Jeśli podczas jazdy zwróciłeś uwagę na zdecydowanie głośniejszą pracę Twojego BMW, nie powinieneś się długo zastanawiać – jak najszybciej umów wizytę w sprawdzony serwisie napraw – w innym wypadku ryzykujesz poważną usterkę układu wydechowego.

Podstawowymi elementami z jakich składa się system układu wydechowego są: kolektor wydechowy, tłumik oraz rura wydechowa. W nowszych samochodach układ wydechowy wyposażony został dodatkowo w katalizator z sondą lambda, a w nowoczesnych silnikach wysokoprężnych zastosowano filtr cząstek stałych.
Poprawnie funkcjonujący układ wydechowy, warunkuje poprawną pracę silnika oraz przyczynia się do zmniejszenia ilości emitowanych przez samochód spalin. Ponadto układ wydechowy tłumi hałas, od niego zależy moc i moment obrotowy silnika.

Warto wiedzieć, że układ wydechowy jest konstrukcją bardziej skomplikowaną niż mogłoby się wydawać. Umiejscowiony podobnie jak podwozie – pod spodem samochodu – jest narażony na działanie czynników zewnętrznych: zmiennych temperatur, szkodliwego działania wody oraz soli drogowej. To sprawia, że może ulegać rdzewieniu. Jeżeli dostrzeżemy pierwsze zewnętrzne ognisko korozji na wydechu, oznacza to tyle, że cała wewnętrzna konstrukcja przerdzewiała na wylot. Wydechy niemal zawsze rdzewieją od środka. Warto też być świadomym, że im rzadziej korzystamy z samochodu, tym żywot układu wydechowego jest krótszy.

Jeśli tłumik rozpadł się z powodu korozji, to nie ma innego wyjścia niż wymiana na nowy. Podobnie z rurami – łatanie skorodowanych elementów to tymczasowe rozwiązanie, przerdzewiałe części zwyczajnie nie wytrzymają przeciążeń i wkrótce się rozpadną. Nie warto też naprawiać uszkodzonych zewnętrznych poszyć nowszych tłumików wykonanych z blachy aluminiowanej. Materiał ten trudno trwale pospawać, w dodatku pod wpływem wysokiej temperatury spaw traci odporność na korozję.

W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek niepokojących objawów ze strony układu wydechowego zapraszamy do naszego niezależnego serwisu BMW w Warszawie. Podejmujemy się napraw układów wydechowych: wymieniamy rury i kolektory wydechowe, tłumiki, łączniki elastyczne, wieszaki, katalizatory i sondy lambda, a także spawamy podzespoły. Gwarantujemy fachowe doradztwo oraz profesjonalny serwis. Skupiamy się na potrzebach Klienta, oferując szybką pomoc w konkurencyjnych cenach. Od lat jesteśmy najlepszym warsztatem na rynku.

Inne usługi serwisowe