Serwis klimatyzacji BMW

Mało kto wyobraża sobie jazdę bez klimatyzacji. Jej powszechna dostępność znacząco podniosła komfort jazdy, stając się nieodzownym elementem wyposażenia – zwłaszcza podczas upałów.

Klimatyzacja jest jednak cenna nie tylko w lecie, ma swoje zastosowanie w osuszaniu wnętrza pojazdu z nadmiernej wilgoci oraz zapobiega parowaniu szyb, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo jazdy. Jednak, by klimatyzacja działała prawidłowo cały układ musi być zamknięty, szczelny oraz wypełniony odpowiednią ilością gazu zmieszanego z olejem. To oznacza jedno – klimatyzacja powinna być regularnie serwisowana.

Dlaczego? W trakcie eksploatacji pojazdu, pod wpływem drgań i wysokiego ciśnienia w układzie klimatyzacji dochodzi do „przeciekania” pewnych ilości czynnika chłodzącego. Przy szczelnym układzie w ciągu jednego roku ubytek rzędu 10% uznaje się za normalny, nie budzący niepokoju. Jednak olej znajdujący się w kompresorze klimatyzacji ulega starzeniu i podobnie jak olej silnikowy podlega okresowej wymianie (minimum co dwa lata). Istotne jest również odgrzybianie. W przewodach powietrznych pod wpływem wilgoci i temperatury dochodzi do rozwoju pleśni i drobnoustrojów, które mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu w kabinie po uruchomieniu nawiewu powietrza; a nawet chorób i alergii. Okresowe czyszczenie klimatyzacji i wymiana mikrofiltrów skutecznie im wszystkim zapobiega.

Zgodnie z zaleceniami producenta wymienić i uzupełnić czynnik chłodzący wraz z olejem kompresora klimatyzacji, należy co najmniej raz w roku, najlepiej przed rozpoczęciem sezonu letniego. Podobnie jak wykonywać pełen serwis klimatyzacji BMW, na który w Hypertech składa się: sprawdzenie szczelności układu, pomiar ilości czynnika chłodzącego pozostającego w układzie, uzupełnienie ilości czynnika chłodzącego do wielkości podanej przez producenta, odkażenie układu powietrznego, wymiana mikrofiltrów powietrza, sprawdzenie działania układu klimatyzacji oraz odgrzybianie.

W naszym niezależnym serwisie BMW wszystkie czynności związane z serwisem klimatyzacji wykonujemy zgodnie z normami ustalonymi przez producenta. Zawsze w pierwszej kolejności przeprowadzamy diagnozę stanu klimatyzacji, a w razie konieczności napraw – wymieniamy filtry kabinowe, chłodnice, przewody klimatyzacji i regenerujemy kompresory.
Zapraszamy do rezerwacji wizyty. Państwa klimatyzacją zajmiemy się kompleksowo.

Inne usługi serwisowe