Wymiana oleju silnikowego BMW

Bezwzględnie najważniejszym płynem eksploatacyjnym, jest olej silnikowy. Swoimi właściwościami zapewnia bezawaryjność układowi smarowania, a pośrednio podzespołom silnika.

Za co odpowiada olej silnikowy w samochodach marki BMW?

To nie tylko zmniejszenie tarcia pomiędzy pracującymi tłokami a cylindrami lecz również: redukcja oporów pracy silnika, co bezpośrednio wpływa na zużycie paliwa, uszczelnienie komór spalania, zmniejszenie hałasu, zapobieganie przegrzewaniu się jednostki napędowej, odprowadzanie zanieczyszczeń czy ochrona przed korozją.

Nie dziwi więc fakt, że częstotliwość wymian oleju silnikowego ma bezpośredni wpływ na trwałość jednostki napędowej, poziom jej awaryjności, zużycie paliwa i części. Terminowa wymiana oleju pozwala zapobiegać osadzaniu się nagaru, który jest utrapieniem współczesnych silników benzynowych o niedużej pojemności. Podobnie utrzymywanie odpowiedniego poziomu oleju silnikowego, pozwala zachować maksymalną żywotność wielu elementów mechanicznych pojazdu.

Zaznaczmy – by zachować wszystkie z powyższych właściwości oleju silnikowego, należy kontrolować stan całego samochodu, korzystając z okresowych przeglądów oraz zgodnie z rygorystycznymi normami BMW, regularnie wymieniać olej silnikowy. Zgodnie z zaleceniami producenta, w nowych modelach BMW i Mini, serwis olejowy jest wymagany co 30 000 km. W przypadku modeli BMW sprzed roku 2000 serwis rekomendowany jest od 15 000 do 20 000 kilometrów.

W Hypertech dbamy by wszystkie prace związane z samochodami BMW naszych Klientów, były wykonywane według zaleceń producenta, ale również z wyjątkową dbałością o szczegóły oraz szybko. Wymianę oleju umawiamy często z dnia na dzień, a całość prac zajmuje nam ok. 30 minut. W ramach pełnego serwisu olejowego wykonujemy: spuszczenie starego oleju, wymianę filtra oleju, napełnienie silnika nowym olejem i wprowadzenie zmian ustawień serwisowych w systemie przeglądowym pojazdu. Zapraszamy.