Wymiana oleju silnikowego BMW

Bezwzględnie najważniejszym płynem eksploatacyjnym, jest olej silnikowy. Swoimi właściwościami zapewnia bezawaryjność układowi smarowania, a pośrednio podzespołom silnika.

Za co odpowiada olej silnikowy w samochodach marki BMW?

To nie tylko zmniejszenie tarcia pomiędzy pracującymi elementami lecz również: redukcja oporów pracy silnika (co bezpośrednio wpływa na zużycie paliwa), uszczelnienie komór spalania, zmniejszenie hałasu, zapobieganie przegrzewaniu się jednostki napędowej, odprowadzanie zanieczyszczeń czy ochrona przed korozją.

Nie dziwi więc fakt, że częstotliwość wymian oleju silnikowego ma bezpośredni wpływ na trwałość jednostki napędowej, poziom jej awaryjności, zużycie paliwa i części. Terminowa wymiana oleju pozwala zapobiegać osadzaniu się nagaru, który jest utrapieniem współczesnych silników benzynowych o niedużej pojemności. Podobnie utrzymywanie odpowiedniego poziomu oleju silnikowego, pozwala zachować maksymalną żywotność wielu elementów mechanicznych pojazdu.

Zaznaczmy – by zachować wszystkie z powyższych właściwości oleju silnikowego, należy kontrolować stan całego samochodu, korzystając z okresowych przeglądów oraz zgodnie z rygorystycznymi normami BMW, regularnie wymieniać olej silnikowy. Zgodnie z zaleceniami producenta, w nowych modelach BMW i Mini, serwis olejowy jest wymagany co 30 000 km. Nasz serwis rekomenduje interwał 10 000 km. 

W Hypertech dbamy by wszystkie prace związane z samochodami BMW naszych Klientów, były wykonywane zgodnie z technologią producenta, ale również z wyjątkową dbałością o detale. Wymianę oleju umawiamy często z dnia na dzień, a całość prac zajmuje nam od 90 do 120 minut wraz ze szczegółowym przeglądem stanu pojazdu. W ramach pełnego serwisu olejowego wykonujemy: spuszczenie starego oleju, wymianę filtra oleju, napełnienie silnika nowym olejem, pełną diagnostykę komputerową. Na koniec wprowadzamy zmiany ustawień serwisowych w systemie przeglądowym pojazdu i odnotowujemy serwis w bazie BMW online. Wpis widoczny jest dla każdej autoryzowanej stacji obsługi BMW.

Zapraszamy.

Inne usługi serwisowe