Układ hamulcowy - wymiana tarcz i klocków

Synonimem bezpiecznej i komfortowej jazdy jest sprawny układ hamulcowy. Większości auta marki BMW znane są z wysoko wydajnych hamulców. Przykładowo układy hamulcowe BMW M Performance stały się dostępne nie tylko jako wyposażenie opcjonalne, lecz również jako seryjny dodatek wybranych wersji napędowych. Wiele modeli zostało również wyposażonych w czujniki klocków hamulcowych, informujących użytkownika o konieczności ich kontroli bądź wymiany.

Jednak niezależnie od wyposażenia Twojego BMW, w naszym serwisie Hypertech przegląd zaczynamy od zmierzenia grubości okładzin ciernych tarcz i klocków hamulcowych. Wyniki zestawiamy następnie z normami producenta. Dlaczego zaczynamy właśnie od tych pomiarów? Bezpieczeństwo jest dla nas wartością nadrzędną, dlatego nigdy nie dopuszczamy do przeoczeń diagnozując układ hamulcowy. Uczulamy więc naszych Klientów, o konieczności regularnych kontroli stanu technicznego samochodu, przynajmniej raz w roku lub co 10 000 km. Niezwykle istotne jest, by każdy użytkownik, bez względu na posiadany model auta BMW miał świadomość, że poniżej grubości nominalnej może dojść do pękania elementów, co stwarza śmiertelne ryzyko utraty panowania nad pojazdem.

Nasi serwisanci, zgodnie ze wskazaniami producenta, w toku napraw układu hamulcowego wymieniają: tarcze i klocki hamulcowe, przewody hamulcowe, szczęki, bębny i cylinderki, linki hamulca ręcznego, pompy hamulcowe, wykonujemy naprawy zacisków i czyszczenie układu. Gdy zaistnieje konieczność wymiany tarcz hamulcowych, ze względu na bezpieczeństwo i żywotność wymieniają je parami, razem z klockami.

A co z płynem hamulcowym? Obok tak wielu części mechanicznych układu hamulcowego, zdaje się być marginalizowany, jednak jego regularna wymiana jest nieprzeceniona. Ze względu na swoje właściwości pochłaniania wilgoci, powinien być wymieniany przynajmniej co dwa lata.

Do Hypertech zapraszamy wszystkich, którzy poszukują sprawdzonego serwisu na przegląd swojego BMW, chcą pozbyć się uciążliwych usterek układu hamulcowego lub cenią sobie konkurencyjne ceny napraw. Co rok jesteśmy oceniani jako najlepszy niezależny serwis BMW w Warszawie.

Inne usługi serwisowe