Wymiana rozrządu BMW

Rozrząd silnika w samochodzie to element niezbędny do tego, by jednostka napędowa mogła w ogóle funkcjonować. Zadanie rozrządu sprowadza się do doprowadzenia mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów, a następnie prawidłowego odprowadzenia spalin do układu wydechowego. Układ ten napędzany może być poprzez pasek lub łańcuch. Oba sposoby mają oczywiście swoje plusy i minusy, jednak bez względu na zastosowaną technologię, wymagają regularnych przeglądów.

Nierzadko na konieczność kontroli rozrządu uwagę zwróci sam Kierowca Jeżeli podczas jazdy pojawiają się jakiekolwiek nietypowe odgłosy pracy (np.stukanie itp) szczególnie na ciepłym silniku lub słychać piszczenie podczas jazdy na niższych obrotach – ewidentnie świadczy to o zużyciu rozrządu. Zachęcamy, by w takim wypadku niezwłocznie zgłosić się do serwisu, w celu przeprowadzenia szczegółowej diagnozy. Eksploatacja samochodu z uszkodzeniami elementów rozrządu może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia silnika, skutkując koniecznością jego wymiany!

W naszym niezależnym serwisie Hypertech, pracują wyłącznie pasjonaci aut marki BMW. Chcemy by nasi Klienci, bez względu na przebieg i okres eksploatacji, jeździli bezawaryjnie. Podczas przeglądu oraz diagnostyki drobiazgowo kontrolujemy stan rozrządu, a w toku napraw wymieniamy kompletne rozrządy, paski oraz łańcuchy rozrządu, pompy wody, rolki, napinacze, płyn chłodniczy i uszczelniacze. Wszystkie czynności wykonujemy według rygorystycznych norm producenta.

Inne usługi serwisowe