BMW i Tata tworzą spółkę JV, aby tworzyć oprogramowanie dla systemów autonomicznych i innych technologii-2024

BMW i Tata tworzą spółkę JV, aby tworzyć oprogramowanie dla systemów autonomicznych i innych technologii

Innowacyjne partnerstwo: BMW i Tata Technologies wytyczają nową ścieżkę w rozwoju oprogramowania samochodowego

W epoce, w której technologia i automatyzacja zmieniają krajobraz motoryzacyjny, dwaj giganci branży, BMW i Tata Technologies, nawiązali strategiczne partnerstwo, aby być pionierami w rozwoju rozwiązań oprogramowania dla motoryzacji. To wspólne przedsięwzięcie (JV) stanowi znaczący kamień milowy w rozwoju oprogramowania dla systemów jazdy autonomicznej, najnowocześniejszego systemu informacyjno-rozrywkowego i transformacyjnych usług cyfrowych w pojazdach.

Wspólne przedsięwzięcie gotowe na innowacje


Współpraca pomiędzy BMW, wzorem doskonałości w świecie motoryzacji, a firmą Tata Technologies, liderem w dziedzinie usług inżynieryjnych i rozwoju produktów, na nowo zdefiniuje przyszłość inżynierii oprogramowania samochodowego. Celem spółki joint venture jest wykorzystanie synergii kompetencji motoryzacyjnych BMW i wiedzy technologicznej Tata Technologies w celu opracowania oprogramowania, które będzie napędzać pojazdy nowej generacji.

Strategiczne lokalizacje o globalnym zasięgu


Dzięki działalności obejmującej Pune, Bangalore i Chennai w Indiach, spółka JV ma strategiczną pozycję umożliwiającą wykorzystanie bogatej puli talentów i zdolności innowacyjnych. Pune i Bangalore będą ośrodkami nerwowymi działań rozwojowych i operacyjnych, koncentrujących się na kluczowych aspektach technologii jazdy autonomicznej i informacyjno-rozrywkowej. Chennai z kolei będzie specjalizować się w tworzeniu rozwiązań programowych mających na celu zrewolucjonizowanie strategii biznesowych i IT, kładąc nacisk na cyfryzację i automatyzację procesów rozwoju produktów, produkcji i sprzedaży.

Wykorzystanie globalnych talentów na rzecz lokalnych innowacji


Christoph Grote, starszy wiceprezes ds. oprogramowania BMW Group, podkreślił znaczenie spółki joint venture w przyspieszaniu przejścia BMW na pojazdy definiowane programowo. Podkreślił rolę Indii jako kluczowego ośrodka talentów zajmujących się oprogramowaniem, mogącego znacząco przyczynić się do rozwoju kompetencji BMW w zakresie tworzenia oprogramowania.

W początkowej fazie JV zatrudnionych zostanie 100 wykwalifikowanych specjalistów z Tata Technologies, co stworzy podstawy dla solidnego zespołu, który powiększy się do tysięcy inżynierów oprogramowania. To szybkie skalowanie stanowi świadectwo zaangażowania spółki joint venture w przewodnictwo w zakresie innowacji w zakresie oprogramowania motoryzacyjnego.

Nowa definicja tworzenia oprogramowania samochodowego


Nachiket Paranjpe, prezes ds. sprzedaży samochodów w firmie Tata Tech, rzucił światło na transformacyjną podróż w kierunku pojazdów definiowanych programowo. Podkreślił, że JV skupia się na wykorzystaniu głębokiej wiedzy dziedzinowej i doświadczenia w zakresie technologii pojazdów definiowanych programowo (SDV) w celu ścisłej współpracy z BMW Group. Celem jest konstruowanie pojazdów, które będą nie tylko lepsze technologicznie, ale także oferują niezrównane doświadczenia użytkowników na całym świecie.

Partnerstwo ma również na celu ułatwienie całodobowej działalności na całym świecie dzięki strategicznej lokalizacji biur JV. Oczekuje się, że ten model operacyjny uzupełni istniejące centra oprogramowania BMW, zwiększając jego zdolność do płynnego dostarczania innowacyjnych rozwiązań.

Rozszerzanie globalnego zasięgu BMW


Alexander Buresch, CIO i starszy wiceprezes BMW Group IT, wyraził swój entuzjazm w związku z partnerstwem z Tata Technologies. Podkreślił sukces międzynarodowych centrów DevOps BMW i z zadowoleniem przyjął rozszerzenie zasięgu BMW w Indiach poprzez to wspólne przedsięwzięcie. To partnerstwo nie tylko oznacza krok w kierunku innowacji, ale także cementuje zaangażowanie BMW w wykorzystanie globalnego postępu technologicznego.

Tata Technologies: filar wiedzy technologicznej


Jako spółka zależna Tata Motors, wiodącego indyjskiego producenta samochodów, Tata Technologies stoi na czele dostawców oprogramowania dla różnych branż, w tym motoryzacyjnej, lotniczej i maszyn ciężkich. To partnerstwo z BMW jest odzwierciedleniem wiedzy specjalistycznej Tata Technologies i jej kluczowej roli w napędzaniu postępu technologicznego w sektorze motoryzacyjnym.

Wyznaczanie przyszłości innowacji motoryzacyjnych


BMW i Tata Technologies JV to coś więcej niż tylko współpraca; to połączenie mocnych stron mające na celu wytyczenie nowego kursu w rozwoju oprogramowania samochodowego. Łącząc doskonałość motoryzacyjną BMW z wiedzą technologiczną Tata Technologies, to partnerstwo ma zapoczątkować nową erę innowacji i na nowo zdefiniować możliwości w przemyśle motoryzacyjnym. W miarę rozwoju przedsięwzięcia świat motoryzacyjny z niecierpliwością oczekuje na rewolucyjne technologie i doświadczenia, które to partnerstwo wprowadzi w życie.