Chip tuning BMW – Warto czy nie?

Profesjonalnie wykonany chip tuning w samochodach marki BMW skutkuje wyraźnie większą mocą silnika, mniejszym spalaniem, a co za tym idzie większą ekonomią jazdy. Nie da się ukryć, że, jazda po chip tuningu jest zdecydowanie bezpieczniejsza, a jej komfort staje się wyraźnie zauważalny.

Dobrze wykonany chip tuning, poprzedzony szczegółową diagnostyką na samochodowej hamowni podwoziowej, sporą część swojej większej mocy i momentu obrotowego bierze po prostu ze zwiększania sprawności silnika. Parametry przygotowane seryjnie przez producenta, zostawiają miejsce dla takich modyfikacji. Producenci by zabezpieczyć auto przed niewłaściwą eksploatacją lub choćby słabej jakości paliwem celowo obniżają moc silników.

Nasuwa się kluczowe pytanie – jakich efektów oczekujesz od swojego BMW po chip tuningu? Jeśli zależy Ci na dodatkowej mocy przy wyprzedzaniu, dynamicznego rozpędzania auta, to wzrost sprawności silnika po profesjonalnym auto tuningu przełoży się również na oszczędności paliwa.

Specjaliści naszego serwisu Hypertech w Warszawie, przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian dokonają wstępnej diagnostyki Twojego BMW. Po chip tuningu w silnikach benzynowych i dieslach BMW odnotowujemy poprawę sprawności o ok. 10%. W tych pierwszych, często w pierwszej kolejności szukamy metod podniesienia sprawności zachowując fabryczną dawkę paliwa. Wówczas moc wzrośnie, gdyż do uzyskania tej samej prędkości potrzeba mniej mieszanki paliwowo-powietrznej. Jednak by uzyskać maksymalną moc, często wymagane będzie zwiększenie dawki, wiążące się z rezygnacją z oszczędności na paliwie. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości Twojego BMW.

10 procent wzrostu mocy wydaje Ci się małą wartością? Rozważmy jednak… Patrząc na oszczędność jazdy, inwestycja w chip tuning, zwróci się po około 2 latach. Gdy jednak zależy Ci na pełnym wykorzystaniu mocy Twojego BMW, którą fabrycznie ujął producent, chip tuning oferuje najbezpieczniejsze i optymalne rozwiązanie (choć nie najtańsze w codziennej eksploatacji).

Odpowiadając więc na pytanie, czy warto wykonać chip tuning BMW, brzmi – po diagnozie w profesjonalnym serwisie, u doświadczonego tunera, pracującego na najlepszej jakości sprzęcie – 3 x TAK!