Serwis BMW - Wymiana silnika na gwarancji a filtr powietrza w BMW M5

Serwis BMW – Wymiana silnika na gwarancji a filtr powietrza w BMW M5

Mówi się, że zaufanie to podstawa. Nie byliśmy przekonani czy jest sens weryfikować stan filtrów powietrza, bo w BMW M5, w którym chwilę wcześniej ASO wymieniło silnik na gwarancji 🤔. Ku naszemu zdziwieniu znaleźliśmy filtry z 2015 roku w stanie jak na zdjęciu.
Opinie internautów:
Silnik mieli wymieniać a nie filtry 😂😂😂, tak serio, to ja też poprawiałem BMW M5 E60 po ASO BMW Sikora. Co ciekawe to podobno samochodem zajmował się ich główny mechanik, a po jakości pracy powiedziałbym ze uczeń mający praktyki w obuwniczym, choć trampek nigdzie nie znalazłem.

A w sumie dlaczego mieli wymieniać filtry powietrza jeśli zleceniem była wymiana słupka?(tak zrozumiałem). Nie czepiam się, tylko co ma piernik do wiatraka? Bo przecież jeśli odgórnie zlecenie opiewało na tą konkretną część, to należność za wszystkie inne musiałby pokryć serwis lub klient. Jakby co to nie jest atak tylko zwykle pytanie?
Jakby nie patrzeć masz w tym trochę racji, aczkolwiek przy takim hajsie, jakim poszło na wymianę silnika ASO BMW powinno poszanować klienta i wymienić ten głupi filtr.

Czy przy wymianie turbin ( wymienione wraz z silnikiem ) nie trzeba zweryfikować filtrów powietrza?

Kolejny internauta pisze:
Kolejny przykład gdzie w życie powinna wejść jakaś ustawa, która sprawiała by natychmiastową utratę autoryzacji za taką fuszerkę. W każdym ASO BMW jest mistrz serwisu i mechanicy, mistrz weryfikuje ich prace. Ciekaw jestem co zweryfikował tutaj?
Każdy samochód na gwarancji przechodzi okresowy serwis zgodnie z jej warunkami. Filtry z 2015 roku dają do myślenia.